„Imao je želju da umre u Modriči“: Marta Savić nije posjetila oca na samrti, pa otkrila da i danas nosi veliki teret zbog toga
Pjevačica Marta Savić svojevremeno je govorila o tome kako je krize savjest zbog toga što oca nije posjetila na samrti.
Pored toga što je dugo mučila situacija sa ocem, imala je razne strahove koji su bili vezani za kćerku Elenu, a Marta Savić je u međuvremenu donijela odluku i da se povuče iz javnosti.
– Ja sam jedno vrijeme bukvalno bila opsednuta strahom da se djetetu nešto ne dogodi, mučile su me te misli.
Naročito sam se bojala da kćerkicu stavim sa sobom u kola. Vozim i gledam u retrovizoru kako joj se glavica ljulja i jednostavno strah me je. Roje mi se mračne misli šta bi bilo da se ne daj Bože sudarimo – rekla je Marta, pa je dodala:
– Samo što sam došla u Beograd, tetke su mi javile da mi je otac bolestan. Ni na pamet mi nije padalo da dijete stavim u kola i odem da vidim šta mu je. Osim toga, mislila sam, bolestan, pa bolestan, vrlo važno, ozdraviće, piše Blic.

Marti javili da je otac preminuo
Pjevačica se nadala da će tata da se izvuče, ali je bilo kasno.
– Ne znam koliko dana kasnije, u goste mi je došao rođak iz Bosne. Rekla sam mu da je otac nešto bolestan, a on meni da će sutra otići u Jašu Tomić da ga obiđe.
U povratku iz Jaše Tomić rekao mi je da je otac poprilično loše i da ima želju da ode u svoju rodnu Modriču u Republici Srpskoj i da tamo umre, ali da ne može da ustane iz kreveta. Šta sam mogla, odmah sam potegnula neke vezice da mu obezbjedim prevoz do Modriče, ali su mi već sutradan javili da je kasno – otac je umro – objasnila je Marta.
