DRAGIČEVIĆ: Porazno, mladi u Doboju nemaju šansu za posao bez glasova (VIDEO)
„U Doboju jedan oligarh vedri i oblači i zbog toga mladost nema šansu da bez sakupljanja glasova dobije posao i ostane u svom gradu. Privreda je uništena jer oni koji su vlast shvatili kao sredstvo za lično bogaćenje ne znaju koliko im je dosta“, rekao je Slobodan Dragičević, dobitnik zlatne medalje i plakete „Nikole Tesle“ za doprinos u inovatorstvu u rubrici „Bez uvijanja“ Jutarnjeg programa BN televizije.
– Doboj je zapušten grad. Privredna ne postoji zahvaljujući pojedincima koji njime vladaju i koji su spremni na sve, a koji i ne znaju šta treba da urade da bi se grad pokrenuo, smatra Dragičević.
„Vlast su smatrali načinom da se obogate. Čak i ne postoji ta granica, da kažu „evo toliko je dosta“ pa da nastavimo sa privrednom, Jednostavno, ta njihova bahatost i poniženost građana, zajedno sa propašću privrede je karakteristika Doboja“, navodi Dragičević.
– U Doboju jedan čovek oligarh kroji sudbinu svima i bez njega ništa ne može da bude urađeno. To demorališe, prije svega mlade ljude koji u Doboju žive da tu i ostanu nakon sticanja diplome, tvrdi Dragičević.
„29 godina oni su ljude učili da treba da žive u nekakvoj pećini, zatvorenom prostoru, kao u filmu „Andergraund“ (Underground, prim. aut.), da je rat još u toku. Meni se čini da taj film u Doboju još traje.
Kad imamo učenika koji je dobar, vrijedan, sposoban i kog možemo da iskoristim kako bismo pomogli razvoj naše privrede, to nije moguće. On odlazi kod tog čovjeka, mora da sakupi određen broj glasova i biva raspoređen na neko radno mjesto kako on odluči“, ističe Dragičević.
Govoreći o novoj bolnici u Doboju, Dragičević kaže da je ona, pored mnogih manjkavosti, potrebna građanima ali da je njeno otvaranje bilo klasičan predizborni skup na koji su mnogi dolazili na silu i za čije otvaranje je potrošeno preko 70.000 KM, umjesto da se novac utoši na plate ili ogromna dugovanja.
„Otvorena je otvorena za javnost i za slikanje, a poslije je samo zaključana. I danas ta bolnica troši struju, a u njoj se nalaze uređaji kojima je već istekla garancija. Moraćemo da ažuriramo neke softvere i licence, a to će biti dodatni teret koji će očigledno građani Doboja morati da plate“, ocjenjuje Dragičević.
– Dolaze nam jesen i zima, a kada će bolnica biti otvorena za građane ne znaju ni ljekari, zaključuje on.
IZVOR: RTV BN