Dobojska vlast planira da ruši penzionerski dom
Penzioneri u Doboju pobunili su se protiv rušenja penzionerskog doma u kome su redovno decenijama provodili vrijeme.
Mirnim okupljanjem penzioneri su istakli svoje nezadovoljstvo zbog toga što, kako tvrde, dobojska vlast namjerava srušiti penzionerski dom i na njegovom mjestu izgraditi stambeni kompleks.
„Mi tražimo da nam fond PIO odgovori ko upravlja s ovim, opština ili Fond PIO. Ovo se mora vratiti penzionerima. Nažalost ovdje u Doboju je srušen i dom vojske i sportska dvorana. Dakle u svakom gradu RS mi imamo pomamu u gradnji objekata koji ne zadovoljavaju osnovne potrebe. Sve što je građeno za vrijeme Jugoslavije ima okolo zelenilo, park, parkinge i igrališta za djecu, sad nemamo ništa, samo go asfalt.“ govori Dragutin Ilić, penzioner
Diskriminisani smo kao populacija, navode za sebe penzioneri. Ljudi koji su danas u penziji, izgradili su RS, a danas velika većina živi na ivici siromaštva, zaboravljena od strane republičkih vlasti.
„Mi penzioneri smo gradili ovaj dom iz svojih sredstava doprinosa. Ništa drugo ne tražimo nego da ga vrate penzionerima, ranijim korisnicima jer su ga 1992.g. uzeli i dali za druge namjene. Prošlo je 30 godina, dom penzionera je toliko ruiniran i devastiran da prizemlje i podrum izgledaju kao da je juče bila poplava. “ističe Rato Radonić, penzioner
Čemu da se nadaju mladi ako vide u svojoj okolini primjer kako im djedovi i bake žive, kažu penzioneri. Sve što traže jesu uslovi za normalan život, i da im se vrati imovina u koju su oni godinama ulagali novac.
IZVOR: RTV BN

Treba vama penzionerima dati k…. vi ste obična govna koja su izdala bivšu državu, porušili i pokrali sve što je narod stvarao i gradio od 45 godine. Glasali ste za kapitalizam, nacionaliste, verske lopove seoske barabe dokazane kriminalce i sada trazite od tih istih koje ste podržavali milost i pravdu.
Cvilte stoko i pocrkajte bolje i ne zaslužuje te.
Bravo, tako je. Sve srusise. Sami asvalt. Ja stvarno ne razumijem ovu danasnju vlast. Svi se bore da nesto urade, da mogu sto vise zaposliti svoga naroda. Samo u Doboju se gleda sto vise da se srusi i sto vise zatvori firmi. Nista ne rade da narod zadrze u svome gradu. Zalosno.