MODRIČA: Prijem za borce VRS kod načelnika opštine (FOTO)
Povodom Vidovdana, Dana opštine Modriča, upriličen je prijem kod načelnika opštine Jovice Radulovića za odlikovane borce Vojske Republike Srpske i borce koji su u zoni borbenih dejstava proveli 50 i više mjeseci.
Prijem predstavnika boračkih organizacija i boraca Vojske Republike Srpske, koji su u zoni borbenih dejstava proveli 50 i više mjeseci, bio je prilika da se sumiraju rezultati između dva Vidovdana, kao i da se razgovara o aktuelnim pitanjima za predstavnike boračke populacije.

„Ovo je prilika da se podsjetimo svih dešavanja koja su iza nas i zahvalni smo što su ovi prijemi postali tradicija i da nismo zaboravljeni“, rekao je predsjednik OO „Udruženja veterana Odbrambeno-otadžbinskog rata“ Modriča Spaso Topalović.

Da se konstantno mora raditi na tome da dođe do izmjene zakona kako bi se status ovih kategorija stanovništva poboljšao, jasan je načelnik opštine Modriča Jovica Radulović koji je zajedno sa saradnicima upriličio prijem.
„Ovakvi sastanci izazivaju mnogo emocija, sjećaju na vremena koja su bila izuzetni teška. To su ljudi koji su preživjeli mnoga toga i njihovo zdravlje je narušeno. Moramo raditi na tome da dođe do izmjene zakona kako bi se status ovih kategorija stanovništva poboljšao. Ono što je Modriča uradila kao lokalna zajednica jeste proširenje Odluke o dopunskim pravima i povećanje novčanog izdvajanja za ove kategorije stanovništva“, istakao je načelnik opštine Jovica Radulović.

U toku prošle godine na skupštini opštine Modriča mjenjane su odluke o dopunskim pravima boraca i nadaju se da će svake godine izdvajati više sredstava za ove kategorije. U znak zahvalnosti za doprinos u stvaranju Republike Srpske prisutnim borcima uručeni su prigodni pokloni.
IZVOR: TV K3 (Foto: TV K3)
