Kod Modriče automobil podletio pod voz (FOTO)
Na putnom prelazu u MZ Vranjak jutros u 7 časova i 55 minuta došlo je do vanrednog događaja, kada je putničko vozilo podletjelo pod lokomotivu Željeznica Republike Srpske, saopšteno je iz ŽRS.
„Na lice mjesta po prijavi vanrednog događaja, pored službe Hitne pomoći izašli su i pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, kao i Кomisija za vanredne događaje Željeznica Republike Srpske. Uviđaj je u toku.“, navodi se u saopštenju.
Putni prelaz na kome se desio vanredni događaj osiguran je svjetlosno – zvučnom signalizacijom i saobraćajnim znakovima na putu.
„Usljed vanrednog događaja na putom prelazu na području Vranjaka, došlo je do oštećenja kontaktne mreže. Željeznice Republike Srpske ponovo apeluju na sve učesnike u saobraćaju, da vožnju prilagode uslovima puta i vremena, obavezno se zaustave ispred putnog prelaza poštujući saobraćajnu signalizaciju, jer će se samo na taj način izbeći i smanjiti nezgode i udesi, koji mogu imati tragične posledice.“, dodaju iz ŽRS.
